Jeśli chcesz skorzystać z pomocy BearingNet w sprzedaży Twojego inwentarza, koniecznym będzie załadowanie listy inwentarzowej do głównej bazy danych. Najłatwiejszym sposobem, aby to zrobić za pierwszym razem, jest wysłanie listy w skoroszycie Excel (lub podobnym formacie) drogą e-mailową na adres stock@bearingnet.net, a my załadujemy go za Ciebie. Ten proces nie jest tak szybki, jak opcja "Automatyczne wysyłanie inwentarza", którą objaśnimy w dalszej części instrukcji.
Dostęp do ekranu Twojego inwentarza możliwy jest z poziomu strony "Twojego Konta".
Wyświetlony ekran przedstawia informacje i statystyki dotyczące Twojego inwentarza, a także udostępnia Ci opcje zarządzania nim.
Tabela na stronie "Twojego Inwentarza" przedstawia informacje dotyczące inwentarzu załadowanego do systemu BearingNet. Jeśli nie masz żadnego załadowanego produktu, lista będzie pusta i nie wyświetli żadnych informacji.
Linie inwentarza:
Całkowita ilość wierszy tabeli asortymentu załadowanego do systemu BearingNet. Na przykład, jeżeli wyświetlane są 12 322 wiersze, to załadowano do systemu BearingNet 12 322 pozycje.
Ostatnie uaktualnienie inwentarza:
Jest do data załadowania najstarszej listy. Na przykład, jeśli dana lista została załadowana 12 marca 2015, a została ona uzupełniona w dniu dzisiejszym, to wyświetloną datą będzie 12 marca 2015.
Liczba odwiedzin w tym miesiącu:
Liczba odwiedzin to liczba przedstawiająca ile razy Twoje towary wyświetliły się w wynikach wyszukiwania członków BearingNet. Na przykład, jeśli posiadasz w swoim inwentarzu produkt 22222, który zostanie wyszukany przez któregoś z członków, wówczas liczba odwiedzin wzrośnie o jedną. Zatem jeśli wyświetlona jest liczba 2433, oznacza to że w tym miesiącu dany produkt znajdujący się w Twoim inwentarzu został wyświetlony 2433 razy. Liczba zapytań ofertowych powinna rosnąć razem z liczbą odwiedzin.
Liczba odwiedzin w ubiegłym miesiącu:
Liczbę odwiedzin w ubiegłym miesiącu można wykorzystać w odniesieniu do liczby odwiedzin z obecnego miesiąca, aby prześledzić czy liczba wyświetleń Twoich towarów wzrasta czy też maleje. Na przykład, jeśli liczba wyświetleń w tym miesiącu wynosi 2052, a w zeszłym miesiącu - 1232, to można zauważyć, że Twój inwentarz został wyświetlony częściej w obecnym miesiącu, niż w zeszłym, przez co liczba zapytań ofertowych również powinna wzrosnąć.
Inwentarz może zostać dodany ręcznie. Aby dodać swój inwentarz w ten sposób, należy kliknąć na link "Dodaj". Wyświetli to tabelę "Dodaj Inwentarz" oraz pole "Wybierz rodzaj części". Upewnij się, że wybrano właściwy rodzaj części. Aby go zmienić, kliknij na menu rozwijane, gdzie możesz dokonać odpowiedniego wyboru.
W tabeli "Dodaj Inwentarz" wprowadź numer części, markę, ilość, opcjonalny opis oraz cenę za każdą pozycję inwentarza. Możesz również dodać trzy dodatkowe opisy w polach niestandardowych, na przykład lokalizację produktu w Twoim magazynie, wagę lub wewnętrzne numery referencyjne (Internal Part Ref). Możesz dodać maksymalnie 20 pozycji inwentarzu na raz. Po wprowadzeniu wszystkich numerów części, kliknij na "Zapisz". Twój inwentarz zostanie dodany do listy w bazie danych BearingNet. Powtórz ten proces, aby dodać resztę inwentarza.
Aby dodać większą ilość inwentarza, proszę zastosować się do innych sposobów przedstawionych poniżej.
Pozycje listy inwentarza mogą być edytowane lub usuwane ręcznie. Aby edytować swój inwentarz, kliknij na link "Edytuj".
Wyświetlona zostanie tabela "Edytuj Inwentarz".
Inwentarz, który został już wcześniej załadowany, zostanie wyświetlony w kolejności numerycznej wedle numeru części.
Aby odszukać ten element swojego inwentarza, który chcesz edytować lub usunąć, należy albo przejrzeć inwentarz strona po stronie, według numeracji na dole ekranu, albo skorzystać z wyszukiwarki.
Na przykład, aby odszukać część z numerem NU215, należy wprowadzić ten numer w pole wyszukiwania i wybrać "Zaczyna się", aby wyszukać części zaczynające się od tego numeru, lub "Zawiera", aby wyświetlić części, które zawierają ten numer w dowolnym miejscu, a następnie kliknij na "OK".
Możliwa jest jedynie edycja pól "Ilość", "Opis", "Cena" i pola niestandardowe listy inwentarzu. W celu edycji danych dotyczących części o wybranym numerze należy najpierw znaleźć ten numer, następnie wprowadzić docelowe zmiany i kliknąć "Zapisz". Wtedy rekord zawierający dane przypisane wybranemu numerowi zostanie zmieniony.
W celu usunięcia części o wybranym numerze należy najpierw znaleźć ten numer, następnie zmienić liczbę oznaczającą ilość na zero i kliknąć "Zapisz", albo kliknąć na link "Usuń". Wtedy rekord zawierający dane przypisane wybranemu numerowi zostanie usunięty.
Ta tabela dostarcza informacji na temat Twojej listy inwentarza. Pierwsza pozycja pokazuje wiek Twojego inwentarza.
Jeśli Twój inwentarz jest uaktualniony (czyli został załadowany nie dłużej niż miesiąc temu), wówczas linia będzie zaznaczona na zielono. Jeżeli jest bardzo nieaktualny (ponad sześć miesięcy), wówczas linia będzie w całości czerwona.
Na szczycie listy wyników wyszukiwania BearingNet wyświetlone są zawsze pozycje z ostatnio uaktualnionych stanów magazynowych, korzystnym jest więc częste i regularne uaktualnianie swojej oferty. Naszą rekomendacją jest robienie tego przynajmniej raz w miesiącu.
Kolejna część tabeli dotyczy potencjalnych problemów w inwentaryzacji:
Jeśli występują jakieś problemy z formatowaniem Twojej listy inwentarzowej, prawdopodobne jest, że Twoje produkty nie wyświetlą się na liście wyników wyszukiwania. Do tych problemów zaliczyć można wpisanie nazwy marki w rubrykę numeru części, lub vice versa. Ta tablica powiadomi Cię, jeżeli na Twojej liście będą występować takie problemy. Możesz kliknąć na "Kliknij tutaj, aby uzyskać pomoc...", wówczas system pokaże Ci, gdzie występuje błąd oraz jak go naprawić.
System ostrzeże również, jeżeli dojdzie do znacznego zmniejszenia się rozmiaru Twojej listy inwentarzowej w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Powodem dla takiej sytuacji może być nieprawidłowo załadowana lista, w której wystąpiły wspomniane powyżej błędy. Jeśli uważasz, że Twoja lista powinna być większa, niż jest, należy udać się na stronę pomocy z inwentarzem (link dostępny po kliknięciu na "Kliknij tutaj, aby uzyskać pomoc...") i ściągnąć swoją listę celem sprawdzenia jej poprawności.
Ta tabela przedstawia dane na temat wydajności Twojego inwentarza na BearingNet.
Wykres "Podsumowanie liczby odwiedzin w roku" przedstawia ilość wyświetleń inwentarza w przeciągu ostatniego roku ze szczegółowym rozróżnieniem na każdy miesiąc.
Liczba odwiedzin to liczba przedstawiająca ile razy Twoje towary wyświetliły się w wynikach wyszukiwania członków BearingNet. Na przykład, jeśli posiadasz w swoim inwentarzu produkt 22222, który zostanie wyszukany przez któregoś z członków, wówczas liczba odwiedzin wzrośnie o jedną. Zatem jeśli wyświetlona jest liczba 2433, oznacza to że w tym miesiącu dany produkt znajdujący się w Twoim inwentarzu został wyświetlony 2433 razy. Liczba zapytań ofertowych powinna rosnąć razem z liczbą odwiedzin.
Ten wykres przedstawia liczbę zapytań ofertowych otrzymanych przez Twoją firmę poprzez system BearingNet każdego miesiąca.
Pod wykresem znajduje lista wyświetlająca firmy, które wysłały te zapytania (maksymalnie 50 firm, które wysłały ich najwięcej). To powinno pomóc w ustaleniu jak bardzo popularna jest Twoja oferta pod kątem generowania zapytań, a także pokazuje, które firmy są nią najbardziej zainteresowane.
Ten wykres, podobny do powyższego, pokazuje jak wiele zapytań zostały wysłane przez Ciebie poprzez system BearingNet każdego miesiąca. Pod wykresem znajduje się lista 50 najczęściej kontaktowanych firm. Pozwala to na zweryfikowanie, z którymi firmami najczęściej prowadzisz interesy.
Ten wykres pozwala na sprawdzenie w szybki sposób, czy istnieją jakieś problemy z Twoim inwentarzem. Kolor zielony wskazuje, że nie ma żadnych problemów, natomiast czerwony oznacza, że dana kategoria inwentarza wymaga Twojej uwagi. W takiej sytuacji, więcej informacji uzyskać można z rubryki "Status Inwentarza".
Marka: Sprawdza czy informacja o marce produktu została prawidłowo wprowadzona do listy inwentarzowej.
Część: Sprawdza czy któraś z nazw marek została wprowadzona do sekcji numerów części.
Ilość zapasów: Sprawdza czy liczba pozycji na liście inwentarzowej załadowanej do BearingNet nie zmniejszyła się o 20% lub więcej w porównaniu do poprzedniej listy.
Te wykresy pozwalają Ci sprawdzić jak bardzo wydajny jest Twój inwentarz.
Te wykresy pozwalają na sprawdzenie jak dobrze radzi sobie Twój inwentarz w porównaniu ze średnią wydajnością innych firm w regionie, o podobnym rozmiarze inwentarza.
Górny wskaźnik przedstawia ile razy przedmioty z Twojego inwentarza zostały wyświetlone w wynikach wyszukiwania. Jeśli rezultat jest poniżej przeciętnej, to prawdopodobnie oznacza to, że występuje błąd w formacie Twojej listy, np. marka jest umieszczona w rubryce na numer części, lub masz wiele wymiennych części, lub Twoja lista zawiera mało popularne przedmioty.
Dolny wykres mierzy ilość zapytań ofertowych, które otrzymujesz poprzez BearingNet w porównaniu ze średnią. Wynik poniżej przeciętnej może oznaczać, że Twój inwentarz jest nieaktualny lub zablokowałeś dostęp do swojego inwentarza dużej liczbie firm.
Wynik 100% oznacza na obu wskaźnikach, że wydajność jest równa obecnej średniej.
Kliknij na "Ściągnij", aby wysłać prośbę do BearingNet o wysłanie wiadomości e-mail z całym Twoim inwentarzem, jaki obecnie jest załadowany w naszym systemie, z załączonym plikiem tekstowym. Plik ten zostanie sformatowany we właściwy sposób, tak, aby mógł zostać wykorzystany do opcji "Automatyczne wysyłanie inwentarza". Możesz wprowadzić zmiany w tym pliku, aby wprowadzić dodatkowe pozycje na listę, lub uaktualnić już istniejące. Po skończeniu, ten plik może zostać wykorzystany do szybkiego automatycznego załadowania. Możesz również skorzystać z tego pliku jako wzoru prawidłowego formatu listy inwentarzowej.
Twoja lista inwentarzowa zostanie załadowana szybciej poprzez opcję AutoUpload.
Istnieją dwa sposoby na przygotowanie swojej listy do automatycznego załadowania.
Są to:
Opcja 1: Stworzenie listy AutoUpload ręcznie z normalnej listy inwentarzu.
Opcja 2: Pobranie kopii Twojego inwentarza, która została już załadowana w systemie BearingNet, która będzie odpowiednio sformatowana pod potrzeby opcji AutoUpload.
Po utworzeniu własnej listy inwentaryzacyjnej, należy ją prawidłowo sformatować. Poniżej zamieszczono prawidłowo sformatowany arkusz kalkulacyjny Excela, który będzie współpracował z naszym systemem AutoUpload na stronie BearingNet.
Aby stworzyć odpowiedni arkusz kalkulacyjny, należy podążać za podanymi poniżej instrukcjami:
W komórce A1: Wprowadź nazwę użytkownika BearingNet, której używasz logując się do BearingNet.
W komórce B1: Wprowadź kod identyfikacyjny Twojego inwentarza - możesz go znaleźć klikając na "Twoje konto", a potem na "Twój inwentarz". Twój kod będzie podobny do tego przykładu: 1ABC- ABCD-A1BC-1ABC.
W komórce C1: Wprowadź "1" lub "0". Cyfra "1" oznacza, że chcesz WYMIENIĆ całą listę z inwentarzem nową listą. Cyfra "0" oznacza, że chcesz DODAĆ nowe produkty do już istniejącej listy na BearingNet.
W komórce D1: Wpisz adres e-mail, na który ma zostać przesłana wiadomość od serwisu BearingNet z potwierdzeniem przyjęcia pliku inwentaryzacyjnego. Wiadomość ta będzie potwierdzeniem, że spis towarów został prawidłowo wprowadzony.
Komórki A2, B2, C2, D2 oraz E2 są dla Twojej informacji i zawierają opis co powinieneś wprowadzić w kolumnach poniżej:
Kolumna A przeznaczona jest na NUMER KATALOGOWY artykułu (PART NUMBER), który chcesz wprowadzić.
Kolumna B przeznaczona jest na MARKĘ artykułu (BRAND), który chcesz wprowadzić.
Kolumna C przeznaczona jest na ILOŚĆ artykułów (QUANTITY), które chcesz wprowadzić.
Kolumna D przeznaczona jest na OPIS artykułu (DESCRIPTION), który chcesz wprowadzić.
Kolumna E przeznaczona jest na "TYP EPN" - typ elementu przeniesienia napędu (PT TYPE), który chcesz wprowadzić.
Kolumna F przeznaczona jest na CENĘ artykułu (rubryka opcjonalna).
Znak "!" oznacza, że linia zawierająca ten znak zostanie zignorowana przez program AutoUpload i nie zostanie wprowadzona do serwisu BearingNet.
Wyjaśnienie Typu EPN na potrzeby programu AutoUpload
Typ EPN stanowi najważniejszą część Twojego arkusza Excela dla programu AutoUpload. Jeśli nie wpiszesz tam prawidłowej informacji, lista nie będzie przetwarzana.
Poniżej prezentujemy kody Typów EPN oraz ich znaczenia:
B oznacza Bearings (ŁOŻYSKA)
S oznacza Sprockets (KOŁA ZĘBATE)
L oznacza Seals (USZCZELKI)
C oznacza Chains (ŁAŃCUCHY)
T oznacza Belts (PASKI KLINOWE)
P oznacza Pulleys (KOŁA PASOWE)
N oznacza Fluid Power (HYDROMECANIKA)
M oznacza Miscellaneous (RÓŻNE)
Po wpisaniu do arkusza Excela wszystkich artykułów, które chcesz wprowadzić do wyszukiwarki BearingNetu, sprawdź, czy wpisałeś wszystkie informacje niezbędne dla prawidłowego działania programu:
Nazwa użytkownika / Kod identyfikacyjny inwentarza / “1” lub “0” / adres e-mail / Typ EPN.
Najczęstszą przyczyną odrzucania list z asortymentem przez program AutoUpload jest brak informacji.
Jeśli zapiszesz plik w jakimkolwiek innym formacie, zostanie on automatycznie odrzucony.
Drugim sposobem załadowania swojej listy produktów do serwisu BearingNet jest uzyskanie kopii katalogu dostępnego już w serwisie, który został sformatowany do współpracy z programem AutoUpload. W tym celu należy zalogować się w serwisie BearingNet i przejść do strony "Twój Inwentarz"
Na stronie po prawej w sekcji "Inwentarz: zadania" należy kliknąć przycisk "Ściągnij". Zostanie wysłany do Ciebie e-mail z załącznikiem zawierającym cały Twój inwentarz dostępny na BearingNet.
Po otwarciu w Excelu, załącznik będzie wyglądać tak.
<<<IMAGE PLACEHOLDER>>>
Po otwarciu pliku możesz dodawać, kasować lub zmieniać dowolne linie informacji w swoim spisie katalogowym.
Przed ponownym wprowadzeniem do BearingNet za pomocą programu AutoUpload listę tę należy zapisać jako plik w formacie Tekst (rozdzielany znakami tabulacji).
Wiersze 2, 3 i 4 są wyłącznie informacyjne, i w razie potrzeby można je usunąć lub zignorować.
Aby wprowadzić do BearingNet swoją nową, dostosowaną lub sformatowaną listę należy zalogować się w serwisie a następnie przejść do strony "Twój Inwentarz".
Na stronie "Twój Inwentarz" widoczny jest link do automatycznego przesłania katalogu, który po kliknięciu otworzy nową stronę. Kliknij przycisk "Prześlij" i wybierz miejsce, w którym zapisałeś plik. Po odnalezieniu i zaznaczeniu pliku naciśnij przycisk "Otwórz". Ostatnia wyświetlana strona zawiera potwierdzenie, że plik jest przetwarzany.
Co dzieje się dalej?
Po udanym załadowaniu katalogu za pomocą programu AutoUpload, otrzymasz od BearingNet automatyczną wiadomość e-mail z potwierdzeniem.
W załączniku otrzymanego e-maila znajduje się potwierdzenie, że katalog został załadowany do serwisu BearingNet, ilość artykułów oraz informacja o ewentualnych liniach z błędami, które nie zostały załadowane przez program AutoUpload.
Załącznik z wiadomości e-mail otwarty w Excelu będzie wyglądać tak, jak przedstawiono poniżej:
Powiadomienie zawiera Twoją Nazwę użytkownika, kod identyfikacyjny inwentarza, adres e-mail oraz opis błędu. Po skorygowaniu błędu możesz ponownie przesłać problematyczne linie. Proszę sprawdzić, czy zmieniono “1” na “0” (zakreślone na powyższej ilustracji), dzięki czemu nowe i zmienione artykuły zostaną dodane do listy a nie zastąpią jej w całości.
Jeśli chcesz przesłać swój katalog za pośrednictwem FTP, wymagane ustawienia dostępne będą pod adresem support@bearingnet.net
Na serwerze zdalnym nie zobaczysz żadnych plików, ale możesz po prostu przesłać swoje. W tym przypadku, wpisz adres ftp://stock.bearingnet.net
Można usunąć listę asortymentu ręcznie. W razie potrzeby, można usunąć wszystkie pozycje z listy w systemie BearingNet, wysyłając e-mail na adres stock@bearingnet.net. Zweryfikujemy Twoją autoryzację odnośnie takich żądań i usuniemy listę. Cała lista może zostać usunięta tylko przez BearingNet.
Możesz ustawić zestaw zasad kontrolujących sposób otrzymywania przez Ciebie zapytań o Twój inwentarz, jeśli są specyficzne firmy, którym chcesz ograniczyć dostęp do Twojego inwentarzu, lub którym chcesz ograniczyć możliwość wysyłania Tobie zapytań. W "Twoje Konto" masz możliwość wybrania opcji "Kontrola Widoczności" z kategorii "Reguły" w kolumnie po lewej.
Istnieją trzy opcje:
Wszystko - wszystkie przedmioty z Twojego inwentarzu będą wyświetlane dla dowolnego członka BearingNet. Opcja ta będzie oznaczona ikoną
Żadne - Twój inwentarz będzie ukryty dla wybranych firm, krajów i regionów. Żadna z pozycji Twojego inwentarzu nie zostanie wyświetlona w wynikach wyszukiwań grup oznaczonych w ten sposób. Opcja ta oznaczona jest symbolem .
Ograniczone - ta opcja oznacza, że oznaczone nią firmy mogą zobaczyć Twój inwentarz, ale mogą wysyłać zapytania ofertowe tylko bezpośrednio przez e-mail, telefon lub faks. Nie będą miały możliwości robienia tego przez system BearingNet. Opcja ta oznaczona jest symbolem
Aby wybrać firmę, której chcesz ograniczy dostęp do swojego inwentarzu, wybierz "Firma" z menu "Kryteria". W menu "Wartość" wybrać można konkretną firmę a następnie przydzielić preferowane oznaczenie.
Możliwe jest również zastosowanie kontroli widoczności na skalę regionu, państwa lub statusu firmy.
Kontrola widoczności może zostać zmieniona dla indywidualnej firmy poprzez stronę "Ustawienia Powiązania Profesjonalnego" w sekcji "Dane na temat firmy". Twoje wybory wyświetlone będą na stronie "Sprzedaż - ustawienia kontaktu" w "Twoje Konto".